Súťaž

Vážení rodičia!

už po piaty raz štartujeme náš úspešný projekt Čerstvé hlavičky a budeme radi, ak sa doň zapojíte. O čom je projekt? Správne zvolená dávka vitamínov ovocia a zeleniny je pre rast a vývoj detí veľmi dôležitá. Sami ste si však u svojich detí mohli všimnúť, že máloktorý ich zje dostatok. Niekedy na desiate vyhrávajú sladkosti nad ovocím či zeleninou. Aj preto sme spustili náš projekt Čerstvé hlavičky, ktorý je určený pre základné a materské školy na celom Slovensku. Zapojené školy a škôlky náš projekt veľmi vítajú a tešia sa z každej dodávky. Spoločne so školami a škôlkami každý týždeň žiakov a deti vedieme ku konzumácii ovocia a zeleniny, ktorú od nás dostávajú. Niektoré deti tak majú možnosť po prvý raz ochutnať napríklad kaki alebo surový kaleráb. Tento rok spúšťame už 5.ročník! V rámci tohto ročníka hľadáme 75 partnerských základných škôl a 75 materských škôl. Staňte sa jednou z nich a podporte zdravé stravovacie návyky Vašich detí a žiakov. Každý žiak/dieťa od nás získa raz týždenne maximálne 200 g čerstvej zeleniny alebo ovocia. Aký je postup? 1. V prvom kroku musíte svoju školu alebo škôlku zaregistrovať do projektu. Je to jednoduché – stačí vyplniť údaje na stránke www.cerstvehlavicky.sk. Prihlasovanie je možné od 9. marca do 31. marca 2023. Do projektu sa môže prihlásiť každá základná alebo materská škola na Slovensku. Pokiaľ sa jedná o spojenú základnú školu s materskou školou, zaregistrovať sa musí každá samostatne. Prihlásiť ju môžete Vy sami alebo Vami poverená osoba. 2. Počas registrácie si vyberte svoju partnerskú predajňu Kaufland vo Vašom okolí. Radi by sme však upozornili, že prepravu ovocia alebo zeleniny z vybranej predajne si zabezpečujú školy a škôlky samostatne. 3. V dňoch od 20. apríla do 31. mája 2023 bude možné na stránke www.cerstvehlavicky.sk hlasovať za zvolenú školu alebo škôlku. 4. Spomedzi registrovaných škôl a škôlok k danej predajni vzíde z hlasovania len jedna víťazná škola a jedna víťazná škôlka. Priebežné poradie bude možné sledovať na stránke www.cerstvehlavicky.sk a finálne výsledky hlasovania budú zverejnené začiatkom júna 2023. Poradie škôl a škôlok bude určené na základe prepočítaného počtu hlasov. Prepočet hlasov bude zohľadňovať počet žiakov na škole alebo počet detí v škôlke. Víťazné školy a škôlky budú počas celého nasledujúceho školského roka zo svojej partnerskej predajne Kaufland dostávať ovocie a zeleninu, ktorú si vyzdvihnú priamo na predajni. Je dôležité, aby si deti obľúbili ovocie a zeleninu tak, aby sa stali pevnou súčasťou ich jedálneho lístka. Dostatok vitamínov a minerálov nielen posilní ich imunitu, ale pomôže im tiež dôslednejšie sa sústrediť na vyučovanie a dosahovať lepšie výsledky. Preto by sme Vás radi pozvali - Zapojte sa do projektu Čerstvé hlavičky na školský rok 2023/2024!