O nás

Záleží nám na vývoji vašich detí. Naša škôlka vyniká kvalitnou výukou, krásnym prostredím a individuálnym prístupom.

Vrabček

Materská škola podporuje osobnostný rozvoj detí v oblasti sociálno-emocionálnej, telesnej, morálnej, estetickej, rozvoja schopností a zručností. Utvára predpoklady na ďalšie vzdelávanie, pripravuje na život v spoločnosti v súlade s individuálnymi a vekovými osobitosťami deti.
Materská škola pracuje podľa vlastného školského vzdelávacieho programu ,,VRABČEK" vypracovaného podľa inovovaného Štátneho vzdelávacieho programu pre predprimárne vzdelávanie. V školskom vzdelávacom programe sú rozpracované ciele predprimárneho vzdelávania, obsah výchovy a vzdelávania a organizačné formy predprimárneho vzdelávania. Zriaďovateľom MŠ je Obec Horovce.
MŠ je dvojtriedna s celodennou a poldennou výchovno-vzdelávacou činnosťou v slovenskom jazyku. Materskú školu navštevujú deti vo veku od troch do šiestich rokov, deti s odloženou školskou dochádzkou.
Kapacita MŠ je 32 detí na celodennú výchovno-vzdelávaciu činnosť. Deti sú rozdelené do dvoch tried..
MŠ je umiestnená v budove spoločne s ZŠ 1.stupeň. Budova má dve poschodia s dvoma priestrannými triedami, jedálňou, spálňou, chodbou, kuchyňou, šatňou, dvoma sociálnymi zariadeniami, riaditeľňou a skladovými priestormi. Okolie školy tvorí priestranný školský dvor, vybavený modernými preliezačkami, hojdačkami a multifunkčným ihriskom, ktoré využívame spoločne so ZŠ