Krúžky

V školskom roku 2022/2023 v Materskej škole budú pokračovať krúžky: Folklórny krúžok , Dramatický krúžok a športový krúžok

Folklórny krúžok: Bc. Lenka Karasová

Krúžok je zameraný na tanec a pohyb ako taký, cieľom je naučiť sa základné tanečné kroky, učiť sa tancovať jednoduché tanečné choreografie a hudobno-pohybové hry. Deti sa oboznámia so zvykmi a tradíciami, naučia sa nové rečňovanky, vyčítanky, ľudové piesne. Krúžok bude 2x do mesiaca, každý párny pondelok v čase od 15.30 - 16.00 hod.

Dramatický krúžok: Mgr. Ivana Comová

Krúžok je zameraný na rozvíjanie osobnosti ako celku, divadelná rola a jej stvárnenie, či už hercom je samotné dieťa, alebo dieťa zastupuje bábku v bábkovom, či javajkovom divadle. Divadlo vždy prináša dieťaťu sebapoznanie, rozvoj komunikačných schopností, schopnosť empatie, prosociálne správanie, uvoľnenie, radosť z pohybu, spevu, tanca, výlet do sveta fantázie. Krúžok bude 2x do mesiaca, každý nepárny pondelok v čase od 15.30 - 16,00 hod.

Športový krúžok: Marika Knižková, Ľubomíra Detková

Cieľom športového krúžku je vzbudiť u detí záujem o pravidelnú športovú činnosť, mať radosť z pohybu, pochopiť význam pohybu pre svoje zdravie, učiť deti podriaďovať osobné záujmy záujmom kolektívu, budovať medziľudské vzťahy, vôľové vlastnosti a záujem o zvyšovanie športovej výkonnosti. Športový krúžok je zameraný na vytváranie pozitívneho vzťahu k pohybovým aktivitám a športovaniu, získavaniu základných pohybových zručností v športových hrách a v atletike. Činnosť športového krúžku podporuje morálny a emocionálny vývin, i rozvoj kognitívnych poznatkov.

Krúžok bude nepárny týždeň v stredu v čase od 15.30 - 16,00 hod.

Plány činností krúžkov sú k nahliadnutiu u vedúcich krúžkov.